Deze dag in de geschiedenis:

In 1954 vind het `Georgetown-IBM experiment` plaats. Het experiment van de Georgetown University and IBM omvatte het volledig geautomatiseerd vertalen van meer dan zestig Russiche zinnen in het Engels.
De IBM 701 mainframe computer kende tijdens het experiment 6 grammatica regels en 250 woorden. De bedenkers claimden dat volledige machinevertalingen binnen 5 of 10 jaar mogelijk zouden zijn.
In 1966 werd de geldkraan voor verder onderzoek dichtgedraaid, toen bleek dat de gedane beloftes niet konden worden waargemaakt.
lees meer

Encyclo in uw browser

Wilt u Encyclo vaker gebruiken?
Voeg dan een (extra) zoek optie toe aan het zoekveld in uw browser.
Geinstalleerd in 3 seconden, eenvoudig weer te verwijderen.
Meer info

Wat is Encyclo?
Encyclo is een zoekmachine voor begrippen en definities.
Op honderden Nederlandse en Vlaamse websites staan begrippenlijsten met ieder hun eigen specialiteit.
Voor de eerste keer zijn deze lijsten bij elkaar gevoegd en is het zoeken naar definities een stuk makkelijker geworden.
